Liječnica školske i adolescentne medicine Vlatka Rajn te medicinska sestra Patricia Dedi sudjelovale su 26.5.2026. na radionici u OŠ Gola u sklopu školskog projekta „Nemoj se mučiti, idi van učiti“. Doktorica Vlatka Rajn održala je učenicima 2. i 3. razreda radionicu o zdravim navikama i važnosti brige o mozgu za uspješno učenje i svakodnevni život.
U aktivnostima su sudjelovali i učenici 7. a razreda koji su kroz zadatke ponovili naučeno te zajedno s učiteljicom tjelesne i zdravstvene kulture Sanjom Šandrovčan osmislili poligon za učenike nižih razreda.
Cilj projekta „Nemoj se mučiti, idi van učiti“ je potaknuti učenike na brigu o zdravlju i boravak na otvorenom.